Erden TİMUR

Erden TİMUR
Nef Yönetim Kurulu Başkanı

1982’de Mersin’de doğdu. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, Marmara Üniversitesi  Hukuk Fakültesi ve London School of Economics’te Ekonomi eğitimi aldıktan sonra Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde profesyonel yaşama başladı.

Erden Timur, 2010 yılında kurduğu Nef markası ile gayrimenkul sektörüne, sektörün çalışma ve üretim anlayışını yönlendirecek ilkler kazandırdı. Nefes’ten ilham alarak kurduğu Nef markasında çalışma anlayışını ‘Başkasının derdine dertlenmek’ üzerine kurdu. Tasarımı insanlar için lüks olmaktan çıkararak, bir yaşam biçimi haline getirme anlayışını misyon edinen Timur, 24 odalı ev konsepti Foldhome/Foldoffice ile Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak, 2011 yılında Nef markasını, dünyanın en önemli tasarım fuarlarından “%100 Design London”a katılan dünyadaki ilk gayrimenkul firması yaptı. İnsan beklenti ve ihtiyaçlarını çalışmalarının merkezine alan Erden Timur, geliştirdiği 18 (patenti alınan veya alınmakta olan) keşifle ulusal ve uluslararası ölçekte farklılaşmaktadır.

Şirketini “sosyal bir şirket” olarak tanımlayan Erden Timur, “toplumdan aldığımızı topluma vermemiz gerek” anlayışıyla toplum yararına pek çok farklı kurumsal sosyal sorumluluk işine özel zaman ayırmaktadır.

  <<< Konuşmacılar