Eyüp AKBAL

Eyüp AKBAL
Fuzulev
Yönetim Kurulu Başkanı

1966 yılında Konya’da doğan Eyüp Akbal ilk ve orta öğrenimlerini de bu ilde tamamlamıştır. 

Eyüp Akbal lise öğrenimini İstanbul’un en köklü okullarından olan Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Akbal iş hayatına da lisans eğitimi aldığı eczacılık alanında çalışarak başlamıştır.

Eyüp Akbal ve kardeşleri tarafından 1992 yılında kurulan Fuzul Otomotiv Dış Ticaret ve İnşaat A.Ş bugün bir şirketler grubuna dönüşmüş ve bu sayede değişik sektörlerden pek çok kişiye istihdam sağlamaktadır. Fuzul Otomotiv, yıllar içinde kendine özgün sistemiyle on binlerce kişiyi otomobil sahibi yapmıştır. Otomotivde sağlanan büyük başarı; Fuzul Grup’da yeni bir marka olan ‘Fuzulev’in doğmasına sebep olmuştur.

Bugün Fuzul Grup şirketleri çatısı altında FuzulEv’in yanı sıra Akva Sigorta (1996), Fuzul Autocity (1999), Fuzul Yapı (2000), Afiyet Medikal Malzemeleri (2000) bulunmaktadır.
İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Eyüp Akbal bir çok alanda önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilmiş saygın bir iş adamıdır.

Türkiye’nin en geniş ve önemli iş örgütlerinden biri olan MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Akbal pek çok sivil toplum örgütünde de görev almıştır.

Eyüp Akbal, Türkiye’de özellikle çalışan kesimin rahat, ev ve otomobil sahibi olması konusunda önemli projeler gerçekleştirmiştir. Akbal’ın öncülüğünde Fuzul Grup markaları, özellikle sabit gelirle çalışanlara, uygun koşullu, faizsiz, kolay ve eşit ödeme koşullarına sahip sistemle gayrimenkul ve otomobil sahibi yapmıştır.

FuzulEv ve Otomotiv, Türkiye’deki pek çok kişinin hayallerine mümkün olan en kısa sürede kavuşmasına ortak olmuş, toplumdaki yardımlaşma kültürünün yeniden canlanmasını sağlamışlardır.

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı olan Eyüp Akbal vizyon sahibi bir iş adamı olarak grup şirketleri için ileriye yönelik stratejiler geliştirmeye, yeni projeleri hayata geçirmeye, değişen ekonomik dinamikler çerçevesinde Fuzul Grup şirketlerine yeni markalar katmaya ve şirket değerini arttırmaya devam etmektedir.
  
<<< Konuşmacılar