Alper ŞENGÜL

Alper ŞENGÜL
Proje Satışlar Direktörü
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alper Şengül, 1971 yılında Adana’da dünyaya geldi. Orta öğrenimini Alman Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans ve yüksek lisansını Almanya’da Paderborn Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirerek 1998 yılında mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1999 yılında BSH Grubu’nda başlayan Alper Şengül, şirketin farklı departmanlarında ve farklı pozisyonlarda edindiği deneyimlerle beyaz eşya sektöründe yetkinliğini sürekli artırdı. İki yıl süreyle BSH Ev Aletleri San. Ve Tic. A.Ş.’de Satış Planlama Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra başarılı performansı nedeniyle şirketin Almanya’daki merkezinde kurum içi MBA programına dahil edildi. Daha sonra burada Merkezi Denetleme Bölümü’nde Türkiye’den Sorumlu Koordinatör ve Global CFO Asistanı olarak görev yaptı.

2003 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Şengül, önce BSH Ev Aletleri’nde Proje Yöneticisi olarak şirketin iç süreçlerindeki değişimi yöneten Dolphin Projesi’ni yürüttü. Aynı kurumda 6 yıl süreyle Satış Kanalları Departman Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’nin satış sorumluluğunu üstlendiği ülke sayısını 11’den 30’a çıkaran Dubai Bölgesi Entegrasyonu Projesi’nin Kıdemli Proje Yöneticiliğini üstlendi.

Projenin başarıyla tamamlanmasının ardından Uluslararası Pazarlama departmanında Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Alper Şengül, 2015 yılından bu yana BSH Ev Aletleri’nin lüks segmente yönelik markası Gaggenau’nun Türkiye Satış Direktörlüğünü ve BSH ‘ın proje satışlar direktörlüğünü yürütüyor.    <<< Konuşmacılar