İbrahim BABACAN

İbrahim BABACAN
Babacan Holding
Yönetim Kurulu Başkanı

İbrahim Babacan, 1978 yılında Gaziantep’te doğdu. Eğitimini İşletme üzerine tamamlayan Babacan, aile mesleği olan inşaat alanında çok uzun yıllardır aktif olarak hizmet veriyor.  Eğitim yaşamını tamamladıktan sonra 2002 yılında Babacan Yapı’yı kurarak yönetim kurulu başkanlığını da üstelendi.

Babacan Yapı, Fehmi Babacan, Mehmet Babacan ve İbrahim Babacan tarafından 2002 yılında kuruldu.

Onursal Yönetim Kurulu Başkanı olarak Fehmi Babacan, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak ise Mehmet Babacan yer almaktadır.

İnşaat sektörünün son dönemlerde aktif oyuncularından biri olan Babacan Yapı’nın temel kuruluş amacı deprem sonrasında oluşan talep, dayanıklı ve güvenli konut taleplerine cevap vermek ve kaliteli hizmet anlayışı sunmaktadır.

Babacan Holding; Konut, Residence ve ticari AVM projeleri, Turizm, Lojistik Depolama Alanları yönetimi,  Jeo Termal Enerji faaliyetleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Arazi geliştirme faaliyetleri;  Babacan Grup Yatırım A.Ş., Tüm İnşai Faaliyetler; B Grup İnşaat A.Ş.

Kentsel Dönüşüm bölgeleri;  Babacan Gayrimenkul Dönüşüm A.Ş.,  Üretilen nitelikli gayrimenkullerin kiralanmasını ve turizm faaliyetleri Batures Turizm Residence Yönetimi A.Ş.,

Kiralanabilir ticari alanların kiralanması ve yönetimi hizmetlerini Babacan Lojistik A.Ş., tarafından yapılmaktadır.

Avcılar Konakları, Marina Yalıları, Bahçelievler Çalışlar, Crown park Beylikdüzü, Crown Residence, Esenyurt, Crown Tower Esenyurt, Güneşli Expres  Bağcılar, Crown Deluxe Bahçeşehir tamamlanan projeler arasında yer almaktadır.  Babacan Palace Esenyurt, Babacan Premium Esenyurt, Babacan Port Royal ise Babacan Yapı’nın devam eden projeleridir.

Kadiköy, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi ( 1100 konut ve AVM projesi), Beylikdüzü E-5 yolu yaklaşık 1000 konutluk rezidans, ofis ve çarşı projemizi ve Gaziantep’te geliştirdiğimiz yeni projeler ise planlanan projeler arasında yer almaktadır.

İbrahim Babacan, yoğun temposuna rağmen aktif olarak spor yapmaktan vazgeçmiyor. Düzenli olarak koşmak ve yüzmek  Babacan’ın gerçekleştirdiği aktivitelerden.

Aile bağlarına çok önem verem Babacan’ın iki çocuğu bulunuyor.

<<< Konuşmacılar