Burak KUTLUĞ

M. Burak KUTLUĞ
Ağaoğlu Şirketler Grubu
Grup İş Geliştirme Başkanı
İcra Kurulu Üyesi

2001 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Mehmet Burak Kutluğ, 2003 yılında Akfen Holding İştirakler ve Proje Geliştirme departmanında çalışmaya başladı. Kutluğ, başta Mersin Uluslararası Limanı, TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları ve Kuşadası Kruvaziyer Limanı özelleştirmeleri ile Şehir otelleri, havalimanı ve su atık su altyapı yatırımları olmak üzere Akfen Holding’in sıçrama yaptığı önemli projelerinde, işlerin kazanılması, stratejik ve finansal ortaklıkların kurulması ve proje finansman süreçlerinde etkin olarak yer aldı.

Kuruluş kadrosunda bulunduğu TÜVTURK Bütçe Planlama ve Yönetim Ofisi’nde Müdür olarak görevini tamamlayan Kutluğ, 2007 Şubat ayında Akfen Holding’in İş Geliştirme Müdürü olarak Holding’e geri döndü ve Ocak 2011 senesinden itibaren Akfen Holding’de İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptı.

Bu dönemde İDO Deniz Otobüslerinin özelleştirmeden alınması, yenilenebilir ve doğalgaza dayalı enerji üretim portföyünün oluşturulması, Kamu Özel Ortaklığı kapsamında Sağlık Bakanlığınca ihale edilen 3 önemli hastane projesinin kazandırılması, öğrenci yurdu yapım ve işletim projelerinin geliştirilmesi gibi birçok önemli başarıda pay sahibi oldu. Kutluğ, dağıtım şirketlerinden gayrimenkule, sağlıktan lojistiğe, ulaştırmadan finansal sektörlere farklı alanlarda iş geliştirme faaliyetlerinde bulundu.

Birçok iştirak ve projenin yapılandırılması, iştiraklerden hisse satışları, uzun vadeli proje finansman temini ve Holding’in hisselerinin halka arzı ve tahvil arzları gibi önemli süreçlerde aktif ve önemli rol alan Mehmet Burak Kutluğ, Ağaoğlu Şirketler Grubunda, Grup İş Geliştirme Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi görev yapmaktadır.     <<< Konuşmacılar