H. İnanç KABADAYI

H. İnanç KABADAYI
Yönetim Kurulu Başkanı
Ege Yapı

1974 İstanbul doğumlu olan H.İnanç Kabadayı, orta ve lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, lisans öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı.
Üniversite eğitiminden sonra profesyonel iş hayatına, sektörün önde gelen kuruluşlarında başarılı ve prestijli projelere imza atarak başlayan H. İnanç Kabadayı, Saha Mühendisliğinden Proje Koordinatörlüğüne kadar farklı unvanlarda görev aldı.

Taahhüt ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren, 35 yıllık bilgi birikiminin ve deneyiminin güçlü sinerjisini bir araya getiren Ege Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren H.İnanç Kabadayı; aralarında Shangri La Bosphorus, Sheraton Samsun Oteli, Olive Plaza, Abdi İbrahim Genel Müdürlük Binası, İz Tower ve İz Tetra projelerinin yer aldığı çok sayıda başarılı projeye imza attı.

Gayrimenkul sektöründe başarının sırrının doğru lokasyonda, doğru proje ve doğru fiyat politikasında olduğunu belirten H. İnanç Kabadayı, “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” ödülünü alan ve 2014 Eylül ayında dünyanın en önemli ekonomi yayınlarından biri tarafından “Getiri Potansiyeli En Yüksek’’ proje seçilen Batışehir projesi, Kağıthane projesi, Yedikule projesi, Çekmeköy projesi; Anadolu Yakası’nda ise Pega Kartal, İzpark Ofis ve Beylerbeyi projesi ile toplamda 1.200.000 m² inşaat alanını yönetmektedir.

H. İnanç Kabadayı, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir şekilde görev almakta ve girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Girişimciliği ve girişimcileri destekleyen bir dernek olan İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin (İSGİD) Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Sektörün ulusal ve uluslararası arenada gelişimine büyük önem veren H. İnanç Kabadayı, İnşaat sektörünün etkin kuruluşları olan KONUTDER-Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği ve İNDER-İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
<<< Konuşmacılar