Dr. Nihat Kandaloğlu

Dr. Nihat Kandaloğlu DR. Nihat KANDALOĞLU
Yeniköy Enerji Yatırımları A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

1961 Gümüşhane doğumlu olan Nihat Kandaloğlu, 1981 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ni, 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1991-1992 yılları arasında Hollanda’da ITC International Institute for Aerospace Survey and Earth Sciences, Cadastral Information Systems Programında postgraduate eğitimi almış ve 2012 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kentsel Dönüşüm konusunda Doktorasını tamamlamıştır.

1982 yılında, Üsküdar Kadastro Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi olarak başladığı memuriyet görevine, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Baş Müfettişliği, İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü görevleri ile devam etmiş ve 2003 yılında memuriyetten istifa ederek özel sektöre adım atmıştır.

Bently, Geographic Information System International Conference/USA, Third Turkish-German Saint Geodetic Days/ISTANBUL, International Symposium on Remote Sensing, Geoengineering Sum. Luzern/SWITZERLAND uluslararası seminerlerinde bulunmuştur.

İmar Uygulamaları, İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü I. Mülkiyet Kurultayı, 2B Uygulamaları, İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, Mülkiyet Uygulamaları Sempozyumu, İstanbul İçin Yararlı Bir GIS Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemleri, Fransız Anadolu Enstitüsü Araştırmaları, Taşınmaz Bilgi Sistemi, Bilişim, TMMOB Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Arazi Yönetimi Günleri, Kentsel Dönüşüm ve Mühendislik, Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi, Kentsel Dönüşümün Bileşenleri ve Dünyadaki Örnekler, 2. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi, Kentsel Dönüşümün ve Fırsatlar konularında konuşmacı olarak bildirilerini sunmuştur.

Yeniköy Turizm İşletmeleri ve Yatırım AŞ., Ege Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat AŞ. ve Baltalimanı İnşaat Turizm AŞ. Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
<<< Konuşmacılar