Tamer ÖZYURT

Tamer ÖZYURT
Özyurtlar Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı

1968 Gaziantep doğumlu olan Tamer Özyurt, Özyurtlar Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Beyazıt İlkokulu ve Bakırköy Ortaokulu’nun ardından Bakırköy Ticaret Lisesi’nde öğrenimini tamamlamıştır. 1990 yılında kurucusu olduğu Özyurtlar İnşaat’ın temellerini, Esenyurt’ta bir nalburiye dükkanında atmıştır.

Esenyurt’ta markalaşan Özyurtlar İnşaat ve yönettiği diğer grup şirketleri ve kendi içinde farklılaşan, her biri farklı hedef kitleye hitap eden konsept çalışmaları ile, İstanbul yoğunlukta olmak üzere şehir dışı projelerini hayata geçirmektedir.

Yapı malzemeleri alanında faaliyet göstermenin tecrübesi ile güçlü adımlar atan Tamer Özyurt, Bahçeşehir-Boğazköy bölgesinde Tasarımcılar Sitesi Esenyurt’ta Tasarımcılar İş Merkezi, 3 etaptan oluşan Garden City, Ntepe, Ntowers, Nmerkez, Nresidance, Nşehir, N5Suites, Ncadde, Ncity, Nlogo, 1CoastalCity Ntepe Evleri ile inşaat sektöründeki yerini sağlamlaştırdı ve bugün 1.000.000 m2 alana 10.000 konut yapmanın gururunu yaşıyor.

Kurucusu olduğu Özyurtlar İnşaat, bugün büyük başarılar elde etmiş, güvenilir ve güçlü kimliği ile tanınmaktadır.

Esenyurt Emniyet Vakfı yöneticisi ve Esenyurt İnşaatçı İş Adamları Derneği’nin kurucusu ve dernek başkanıdır.

Birçok vakıf, basın ve eğitim kuruluşu tarafından onur ödülüne layık görülen Tamer Özyurt, imzasını attığı bütün projelerde, takımının başında olmayı ilke edinmiş, büyük bir özveri ile çalışmaktadır.