İrfan AYDOGAN

İrfan AYDOĞAN
Aydoğan Group
Yönetim Kurulu Başkanı
İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD)
Yönetim Kurulu Üyesi

Aydoğan Group Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunudur.

1947 yılında Muhammed Aydoğan tarafından Zonguldak’ta kurulan Aydoğan Group; gıda, otelcilik, kuyumculuk hizmetleri vermektedir.  Şirket, 1987 yılında Muhammed Aydoğan tarafından İstanbul’da Aydoğan İnşaat adı altında inşaat sektörüne girmiş ve İrfan Aydoğan, Aydoğan İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Aydoğan İnşaat, inşaat sektöründe güvenle yükselen bir şirket olarak İstanbul ve Zonguldak’ta birçok gayrimenkul projesine imza atmaktadır. Kurulduğu günden bu yana Erenköy, Caddebostan, Moda, Ataşehir ve Maltepe gibi Anadolu yakasının önemli lokasyonlarında butik ve A plus işlere imza atan Aydoğan İnşaat, Panorama Park Moda projesiyle İstanbul Kadıköy Moda’nın site özeliği taşıyan ilk ve tek projesine imza atmıştır. Birkaç yıl içerisinde İstanbul’un en merkezi ilçesi konumuna gelecek Tuzla’da Aydoğanpark Tuzla, Bağdat Caddesi’nde Caddepark Erenköy ve Evrenpark Fenerbahçe projeleriyle gündemde olan Aydoğan İnşaat’ın, konut dışında plaza ve iş merkezi inşaatları da bulunmaktadır.

Yaklaşık 30 yıldır 800 bin metrekarelik alana inşaat yapan Aydoğan İnşaat, kalite, güven ve müşteri memnuniyetiyle özdeşleşmiştir. Mahalle hayatını yaşatan butik projelerle, şehrin merkezinde A plus yaşamın keyfini sunan Aydoğan İnşaat, İstanbul Anadolu Yakasında kentsel dönüşümün nasıl olması gerektiği konusunda öncü rol oynamaktadır.

İrfan Aydoğan, aynı zamanda Mehmet Sadıkoğlu başkanlığında kurulan İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD)’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.