Hakan BUVAN

Hakan BUVAN
Yönetim Kurulu Başkanı
Buvan Yatırım

13 Kasım 1980 tarihinde İstanbul da doğdu. İlköğretim ve liseyi Bahçelievler lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi SBMY Dış Ticaret bölümünden 2000 yılın da mezun oldu.

Dedeman holding bünyesinde Buray İnşaat’a ait Bodrum ve Kıbrıs projelerinin satışın da bulundu, ardından Çukurova Holding’e bağlı Türkiye’nin ilk ve en büyük bilgi şirketlerinden Global Bilgi A.Ş.‘de 2 yıl Agent olarak görev yaptı. 2003 senesinde Geo İnşaat bünyesinde bulunan Prestij Club projesinin ve Kastamonu Holding’e ait Ilgaz Montain Resort projelerinin satış organizasyonlarının yöneticiliğini üstlendi. 2005 senesinde Ataseven İnşaat’a ait Didim Akbük Evleri projesinde 75 kişilik bir satış organizasyonunun koordinatörlüğünü gerçekleştirdi. 2006 yılında Kuzu Grup’un Bahçeşehir bölgesinde yer alan Spradon Evleri, Spradon Kuleler, Spradon Residence ve Spradon Teras Evler projelerinin lansman ve satış organizasyonunu yönetti. 2007 senesinde İnşaat sektörünün önde gelen grubu Gül- Keleşoğlu – Mutlu – AOG ve Evren İnşaat’ın konsorsiyumu olan Metroport A.Ş. şirketinde Genel Müdür olarak görev yaptı.

2007 yılında Türkiye Mortgage Brokerkarı derneğini kurdu ve 2 yıl başkanlığını yürüttü.

2009 yılında Buvan Yatırım adı altında kurduğu gayrimenkul proje geliştirme ve pazarlama danışmanlığı şirketi ile 20’nin üzerinde orta ve büyük ölçekli gayrimenkul projesine imza attı. 2012 yılında Exclusive bir anlaşma ile üstlendiği ve mimarisi Çamoğlu Mimarlığa ait Symbol İstanbul projesi ile Property Avards Europe’da yılın en iyi karma mimarisi ödülünü alan bir projeye imza attı.

2014 Yılın da Kuyumcukent Gayrimenkul A.Ş. ile beraber Türkiye Ekonomisini de ilgilendiren  İstanbul Altın Borsası ve Borsa Kule  Projesinin geliştirme süreçlerin de yer aldı.

Halen Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Mutlu İnşaat, Keleşoğlu İnşaat, Beylik Yapı, Buket İnşaat  firmalarına danışmanlık vermeye devam etmektedir.