Erden TİMUR

Erden TİMUR
Yönetim Kurulu Üyesi
NEF

1982’de Mersin’de doğdu. İlkokulu Toros Koleji’nde okuduktan sonra, ortaokul ve liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde aldığı hukuk eğitimi sonrasında kısa bir süre London School of Economics’de ekonomi eğitimi almış ve Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde kariyerine başlamıştır.

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan, gayrimenkul sektöründe devrim yaratacak FOLDHOME konseptinin yaratıcısıdır. Erden Timur’un yarattığı ve yönettiği yeni projelerin çatı markası olan NEF, Foldhome ve Foldoffice‘i de içinde barındıran projeler bütününü oluşturmaktadır.

2010 yılında MESİAD (Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği) tarafından “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür. 2011 yılında Fortune Dergisi tarafından “Türkiye İş Dünyasının Yıldızları: 40 Yaş Altı 40″ araştırmasında Erden Timur 6. sırada yer almıştır. 2011 yılı içerisinde 17-18 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’ne, 13 Haziran 2011 tarihinde Gülümse İstanbul Platformu tarafından Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Girişimcilikte Fark Yaratanlar Konferansı’na, Tarsus Amerikan Koleji Kariyer Günleri’ne ve Okan Üniversitesi “İnşaat  sektörü ve yeni iş alanlarını tanıma” derslerine, konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Markalaştırdığı Nef, 2011 yılında dünyanın en önemli tasarım fuarlarından %100 Design London’a katılan dünyadaki ilk gayrimenkul firması olmuştur. Yurtiçi ve dışından birçok katılımcı ve basının yoğun ilgisini çeken Nef, aralarında Wired’ın da bulunduğu dünyaca ünlü birçok dergi ve gazetelerde haber olarak yerini almıştır.

Erden Timur, NEF ve yönettiği diğer markalarıyla kendi içinde birçok farklı konseptte, Türkiye’nin dört farklı köşesinde ve diğer ülkelerde farklı hedef kitlelere hitap eden projelerini sürdürmektedir.