Dr.Nihat KANDALOĞLU

Dr.Nihat KANDALOĞLU
Ege Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat A.Ş.
Yeniköy Turizm İşletmeleri ve Yatırım A.Ş.

1961 Gümüşhane doğumlu olan Nihat Kandaloğlu, 1981 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ni, 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1991-1992 yılları arasında Hollanda’da ITC International Institute for Aerospace Survey and Earth Sciences, Cadastral Information Systems Programında postgraduate eğitimi almış ve 2012 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kentsel Dönüşüm konusunda Doktorasını tamamlamıştır.

1982 yılında, Üsküdar Kadastro Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi olarak başladığı memuriyet görevine, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Baş Müfettişliği, İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü görevleri ile devam etmiş ve 2003 yılında memuriyetten istifa ederek özel sektöre adım atmıştır.

İmar Uygulamaları, 2B Uygulamaları, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemleri, Taşınmaz Bilgi Sistemi, Yabancıların Taşınmaz Edinimi, Kentsel Dönüşüm, Kentsel Dönüşümde Dağıtım, Kentsel Dönüşüm ve Mühendislik gibi pek çok konuda bildiri sunmuş olan Kandaloğlu, bugün Yeniköy Turizm İşletmeleri ve Yatırım AŞ., Ege Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat AŞ. ve Baltalimanı İnşaat Turizm AŞ. Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.