Cemil YAMAN

Cemil YAMAN
ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık
Kurucu Ortak

Cemil Yaman,  1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun olduktan sonra aynı üniversitede Elektronik ve Haberleşme dalında Yüksek Lisans yaptı.Kendisi, Enerji ve Bakım Müdürü, İnşaat Yatırımları Müdürü pozisyonlarında 10 yıl Siemens San. Ve Tic. A.Ş.’de çalışmış aynı zamanda Türkiye’de ilk LEED GOLD sertifikalı binada İnşaat Proje Müdürü ve Yeşil Bina Uzmanı olarak görev almıştır.

Eylül-2010 yılında yeşil bina konularında hizmet vermek üzere elektrik proje tasarım ve danışmanlığı konusunda hizmet veren ERKE bünyesine katılmıştır. Halen, kurucu ortak olduğu çok disiplinli uzman kadrosu ile ERKE’de yeşil binalar konusunda hizmet vermektedir.

LEED Faculty (LEED Öğretim Görevlisi) ünvanına sahip olan Cemil Yaman, aynı zamanda LEED AP ve BREEAM Assessor uzmanlıklarına sahiptir. 60’a yakın projenin yeşil yapılması konusunda inşaat yatırımcılarına danışmanlık veren Cemil Yaman aynı zamanda tecrübelerini LEED Plantinyum sertifikalı Türkiye’nin tek örnek binası ERKE Green Academy’de yeşil bina eğitimleri ile aktarmaktadır.