Kapanış Raporu

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE VE DÜNYA EKONOMİSİNE SAĞLADIĞI KATKI 3. İNŞAAT VE KONUT KONFERANSI’NDA KONUŞULDU

Eventuum tarafından 13 Ocak 2015 tarihinde Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirilen 3. İnşaat ve Konut Konferansı, haksız rekabetin engellenmesi, vergi yükünün düşürülmesi, GYO’ların performansları, markalaşma stratejileri gibi konularla birlikte inşaat sektörünün uzun ve kısa vadede yaratacağı ekonomik fırsatları ve öngörüleri katılımcıları ile paylaştı.

14/01/2015

İstanbul’da 3. Kez gerçekleşen İnşaat ve Konut Konferansı Marriott Hotel Asia’da gerçekleşti.

Açılış konuşması, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nazmi DURBAKAYIM tarafından yapılan İnşaat ve Konut Konferansı, sektörün duayenlerini ve liderlerini ağırladı.

Eventuum’un geleneksel hale gelen ve inşaat sektörünün vazgeçilmez VIP buluşması olarak kabul edilen İnşaat ve Konut Konferansı‘nda, yüksek katma değerli, uluslararası platformda fikir lideri ve sonuç odaklı seçkin konuşmacılar yer aldı. Konferansta, “2015 için Küresel Bakış ve 2023 Vizyonu ve İdealler” konulu oturumda Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Sn. Hasan RAHVALI, “İnşaat Sektörünün Türkiye Ekonomisindeki Yeri” konulu oturumda Sinpaş GYO Genel Müdürü Sn. Seba Gacemer, “Ekonomik Konjönktüre Yön Veren Sektör Olarak Küresel-Makro İlişkiler, Bölgesel-Mikro Dinamikler ve Sektör Etkileşimleri” konulu oturumda Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İnanç KABADAYI, “Gelişen Gayrimenkul Sektörü Analizleri, Fikir-Güç Yönetimi” konulu oturumda Vesram Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hakan Eren, “Hızlı Büyüyen Bölgelerde Yatırımı Yönlendiren, Sektördeki Mevcut Eğilimleri Analiz Eden ve Yatırımcılara Fırsatları Vurgulayan Fikirler” konulu oturumda Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tamer Özyurt, “İnşaat Sektöründe Markalaşmak” konulu oturumda NEF Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Erden Timur, “Büyümek İçin Şeffaflık” konulu oturumda Reidin Avrupa İş Geliştirme Müdürü Sn. Mete Varas, “İnşaat Sektöründe Risk Analizi, Kriz Yönetimi, İşçi Güvenliği ve İş Sağlığı” konulu oturumun Mesleki – Teknik Eğitim ve Belgelendirmede Türkiye, Avrupa Birliği ve Dünya Ölçeğinde Güncel Gelişmeler başlığında Bahçeşehir Üniversitesi Metgem Sektörler Koordinatörü Sn. Turhan Karakaya, “ İş Sahibinin Sorumlulukları” konulu başlıkta ise Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu Kurucu Ortak Avukat Serhan Koçaklı, “İnşaat Sektöründe Son Trendler ve Güncel Eğilimler ve Yenilikçi Çözümler” konulu oturumda Ortadoğu Enerji Grubu Başkanı Sn. Ata Ceylan, “Kentsel Dönüşüm, Kentleşme Kalitesi ve Kentsel Ekonomi: Çevresel, Ekonomik ve Sosyal Boyutu” konulu oturumda Yeniköy Turizm İşletmeleri ve Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nihat Kandaloğlu, “Kentsel Dönüşüm Nasıl Yapılmalı? Kentsel Dönüşümün İstanbul Anadolu Yakasındaki Yansımaları“ konulu oturumda Aydoğan Group Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İrfan Aydoğan, “Kentsel Dönüşümde Değerleme” konulu oturumda Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Bekir Yener Yıldırım, “Kentsel Dönüşüm Projelerinde Arazi ve Proje Geliştirme Süreçleri” konulu oturumda Buvan Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hakan Buvan, ve “Türkiye’de Yeşil Binalar” konulu oturumda ise ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmalık Kurucu Ortağı Sn. Cemil Yaman konuşmacı olarak bulundu.

Konferansı destekleyen STK’lar arasında İNDER, İMSAD, ÇEDBİK, İSEDA, BACADER, ÇATIDER, BİTUDER, TİMDER, Yapı Denetçileri Derneği, Türkiye Değerleme Uzmanları yer aldı.

Destek Sponsorları; Enel Elektronik, Kleidco, Saray Alüminyum, Letton Mimarlık, AKG Gazbeton, Siemens, İlpa Su Teknolojileri, Lowara Türkiye, Genç Mühendislik, Enka, Hitit Mühendislik , Zipato Türkiye, Sistem Alüminyum, Beton Star ve Austrotherm ve Samsung Electronics yer alarak ürünlerini ve hizmetlerini diğer katılımcılarına aktarma fırsatı elde etti.

Konferansın medya sponsoru olarak HABERTÜRK tv.gazete.com. yer aldı.

Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz, 3. İnşaat ve Konut Konferansı ile ilgili, katılımcı kitlesi, içerik ve organizasyon farkları ile üst düzey yetkililerin bir araya geldiği saygın ve elit bir organizasyon olduğunu, sektör temsilcileri ve katılımcılar arasında çok büyük takdir ve beğeni toplayarak sektörün VIP buluşması olarak gösterildiğini ifade etti.

kapanıs2