Sponsor Firmalar

Borusan Mannesmann Borusan Mannesmann

Borusan Mannesmann

Sektörde 55.yılını geride bırakan Borusan Mannesmann; çelik, lojistik, enerji ve distribütörlük alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin lider kuruluşlarından Borusan Grubu’nun ilk sanayi girişimi olarak çelik boru üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Borusan Mannesmann, 1400 kişilik işgücü ve 1 milyon tonluk üretim kapasitesiyle Avrupa’nın önde gelen çelik boru üreticilerinden biri ayrıca Türkiye’de de Pazar lideri konumundadır. 1 milyon tonluk kapasitesinin 725.000 tonu boyuna kaynaklı, 250.000 tonu da spiral kaynaklı borulardan oluşmaktadır.

Borusan Mannesmann üretim faaliyetlerini yurt içinde Gemlik ve Halkalı’da yurtdışında ise İtalya’da sürdürmektedir. Halkalı fabrikası müşteriye özel üretilmiş sanayi boru ve profilleri ile otomotivden mobilyaya, bisikletten beyaz eşyaya kadar pek çok sektöre ürün sunmaktadır. İnşaat sektörü başta olmak üzere pek çok sektöre hizmet veren Gemlikteki boyuna kaynaklı çelik boru üretim tesislerinin yanısıra, aynı yerleşkede 2011 yılında devreye alınan yeni tesisinde de petrol ve gaz boru hattı projelerinde kullanılacak spiral kaynaklı çelik boru üretimi yapmaktadır. Borusan Mannesmann’ın bu yatırımı, teknolojisi ve yetenekleri bakımından dünyanın önde gelen tesisleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın 24 m boyunda spiral kaynaklı çelik boru üretebilen tek tesisidir. Italya’daki Vobarno fabrikasında da Avrupa’daki otomotiv sektörüne yönelik üretim faaliyetlerine devam eden Borusan Mannesmann geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Üretiminin %60’ını ihraç eden Borusan Mannesmann Türkiye çelik boru ihracatının da %30’unu gerçekleştirmektedir. Ayrıca Italya’dan sonra globalleşme yolunda attığı ikinci adım olan Houston Fabrika yatırımını da 2014 yılı içerisinde tamamlıyor olacak. 150 milyon dolarlık bu yatırımla Borusan Mannesmann; petrol, doğal gaz arama ve çıkarma kuyularında ve nakil hatlarında kullanılan çelik boru üretecek. Yıllık üretim kapasitesi 300 bin ton olacak olan tesis tam kapasite devreye girdiginde 350 kişiyi istihdam edecek.

İstanbul Sanayi Odası 2012 endeksine göre Türkiye’nin en büyük 44. Sanayi şirketi olan Borusan Mannesmann; Türkiye sınırları içerisinde 100 bayi üzerinden etkili bir dağıtım kanalına sahiptir.

Konut Sektörü Faaliyetleri:

Borusan Mannesmann’ın ürün gamı içinde; su boruları, genel amaçlı borular, doğal gaz ve petrol hat boruları, sanayi boru ve profilleri, sondaj boruları, kazan boruları ve güçlendirilmiş çelik yapı profilleri yer almaktadır. Aynı zamanda özellikle Avrupa pazarlarında tercih edilen ve sıcak çekme teknolojisi ile üretilen SRM boruları, Türkiye’de sadece Borusan Mannesmann tarafından üretilmektedir.
Borusan Mannesmann Türkiye Konut Sektöründe su boruları, doğal gaz boruları, kazan boruları, yangın tesisat boruları ve güçlendirilmiş yapısal çelik profilleriyler önemli bir tedarikçi konumundadır. Ülke genelinde kalite ve güvenlik bilincinin ön planda olduğu birçok prestijli konut projesinde Borusan Mannesmann ürünleri tercih edilmektedir. Premium kalitesi, geniş üretim aralığı, bulunabilirliği, yerine teslim sevkiyat avantajı ve satış öncesi sonrası teknik destek imkanları, markanın en önemli tercih edilme sebeplerini oluşturmaktadır.
Yer aldığı Konut Projeleri:
Trumph Towers, Anthill Residences, Rixos Residences Bomonti, Four Winds Residences, Varyap Meridian, Dumankaya İkon, Soyak Kristal Kule, İstanbul Sapphire Residences, My World Ağaoğlu, Kempinski Residences, Astoria Residences, Uphill Court, İstWest Residences vb..

 
Filli Boya – Expert Expert

Filli Boya

Kurulduğu 1988 yılından beri inşaat malzemeleri sektörünün lideri olan Betek A.Ş., 1993 yılında inşaat boyları alanında Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak, ‘’Filli Boya’’ markası adı altında Avrupa’nın teknolojik zenginliğini Türkiye’ye taşıdı.

Filli Boya; yüksek teknolojiye sahip modern üretim tesislerinde faaliyet gösteriyor ve her üründe AB’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığını dikkate alarak, AB Boya Standartlarında üretim yapıyor.

Bugüne kadar Türk boya ve ısı yalıtımı sektöründe henüz bilinmeyen ürünleri piyasaya sunarak; “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan ‘’Filli Boya’’, sanayide örnek gösterilen biçimde, en kısa sürede boya ve ısı yalıtım sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe, 2010 itibariyle ısı yalıtım sektöründe pazar liderliğini yakalamıştır.

Filli Boya, sektör liderliğini ve otoritesini, müşteri memnuniyetini her yıl artırarak sektörün en güçlü ve otoriter markası olmaya devam etmektedir.

 
Panasonic Panasonic

Panasonic Isıtma ve Soğutma Sistemleri

30 yılın üzerinde deneyimle, dünyanın her yerinde 120′den fazla ülkeye satış yapan Panasonic, hiç kuşkusuz ısıtma ve soğutma sektörünün liderlerinden biridir. Panasonic, geniş üretim ve Ar-Ge tesisi ağı ile dünya çapında klimalarda standart belirleyici, son teknolojiye sahip yenilikçi ürünler sunmaktadır. Küresel ölçekte büyüyen Panasonic, bütün dünyaya sınırları aşan üstün nitelikli ürünler sağlamaktadır. Müşterilerinin yaşamlarını iyileştirmek için 91.539′dan fazla patente sahip olan şirket, yenilikçilikte bir dünya lideridir. Üstelik, Panasonic bulunduğu pazarda en önde kalmaya kararlıdır. Toplamda, şirket 200 milyondan fazla kompresör üretmiştir ve ürünleri dünyanın her yanındaki 294 fabrikada imal edilmektedir. Panasonic ısı pompalarının yüksek kalitesine gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Bu mükemmele erişme isteği Panasonic’in evlerde, ofis ve restoranlar gibi orta büyüklükteki binalarda ve büyük ölçekli binalarda iklimlendirme ve anahtar teslimi klima çözümlerinde uluslararası bir lider haline gelmesini sağlamıştır. Bu ürünler maksimum verimlilik sunarlar. En katı çevre standartlarına uyumludur ve günümüzün en sıra dışı bina gerekliliklerini karşılamaktadır. Firmanın endüstriyel kapasitesi ve çevreye olan duyarlılığı, yeni araştırma teknikleri bulmasına ve müşterilerinin yaşam standartlarını yükseltmek için yenilikçi teknolojiler geliştirmesine olanak sağlamıştır.

Panasonic olarak, ısıtma ve soğutma sistemleri kurmanın ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Çünkü size ısıtma ve soğutmada en iyi çözümleri sunma işini ciddiye alıyoruz.

 
Trane Trane

Trane Turkey

Trane 1913 yılında James Trane tarafından La Crosse, WI, A.B.D. de kurulmuştur. 2013 yılı itibari ile 100. Yılını kutlayan Trane, 2008 yılı itibari ile bir Ingersoll Rand firması olmuştur. Günümüzde Trane 100 den fazla ülkede 400 satış ve servis ofisi ile faaliyet gösteren, 29 fabrika ve 29000 çalışandan oluşan global bir markadır.

Trane, soğutma- iklimlendirme sistemleri ve çözümleri konusunda dünya lideridir ve 50 yılı aşkın süredir ürünleriyle Türkiye HVAC pazarına hizmet vermektedir.
Uzun yıllardır dünyanın lider su soğutma grubu üreticilerinden biri olan Trane; ticari binalar, konutlar ve endüstrideki öncülüğünü bugün projeye özel, müşterinin ihtiyacına göre tasarlanan kompakt HVAC sistemleri ile sürdürmektedir.

 
Çolakoğlu Metalurji Çolakoğlu Metalurji

Çolakoğlu Metalurji

Çolakoğlu, demir çelik faaliyetine 1945 yılında kurucumuz Mehmet Rüştü Çolakoğlu’nun Karaköy’deki çelik ticarethanesi ile başladı. Kütük ihtiyacını karşılamak amacıyla 1969 yılında Dilovası’nda ilk çelikhane üretime başladı. 1985 yılında filmaşin, 1990 yılı itibari ile de nervürlü inşaat demiri üretimine başlayarak ürün gamımızı genişlettik. 2005 yılında başlattığımız çelikhane ve sıcak sac üretimine geçiş yatırımları ile de demir çelik sektörünün öncü firmalarından biri olduk. Yeni çelik tesisimizi 2007 yılında ve sac haddehanemizi ise Haziran 2010’da devreye aldık.

Yarım asırlık tecrübesi ile Çolakoğlu Metalurji, 2010 yılına kadar sektörde uzun ürün olarak adlandırılan kütük, inşaat demiri, filmaşin ve nervürlü kangal üretimi yaptı. Yatırımızla birlikte ürün gamlarının bir kısmını uzun mamulden yassı mamule doğru kaydırarak; boru, otomotiv, beyaz eşya, makina ve konstrüksiyon gibi katma değeri daha yüksek ürünlere yöneldik. 3 milyon ton sıvı çelik kapasiteli çelikhanemiz ile yılda 2.5 milyon ton kütük ya da 3 milyon ton slab üretilmektedir. Sıcak rulo sac haddehanemizde ise üretim kapasitesinin şu an için yıllık 3 milyon tonluk kısmı kullanılmaktadır. İlave yatırım ile sıcak rulo sac üretim kapasitesi yıllık 4.5 milyon tona çıkartılmıştır.

Çelikhanemiz, dünyanın en modern ham çelik üretim tesisleri arasında yerini almaktadır. 320 ton döküm kapasitesi ile dünyanın en büyük ark ocaklarından biri ile üretimini gerçekleştirmektedir. Sıcak rulo sac tesislerimizde 7 standlı hat ile 1.1 mm. ile 25.4 mm. arasındaki kalınlıklarda ve 800 mm. ile 1650 mm. arasındaki genişliklerde soğuk şekillendirmeye uygun yumuşak malzemelerden, petrol borusuna kadar çok geniş bir aralıkta üretim yapılabilmektedir. Nervürlü inşaat demiri, 8.00 mm. ile 40.0 mm. arasındaki kalınlıklarda ve 6-18m. arasındaki boylarda, uluslararası kalitelerde üretim yapılabilmektedir. Kütük üretimimiz ise 130×130 mm., 150×150 mm., 200×200 mm. ebatlarında ve 6-16m. arasındaki boylarda uluslararası kalitelerde yapılabilmektedir.

Önümüzdeki dönemde Çolakoğlu Metalurji olarak seri üretimin verdiği avantajla, katma değeri yüksek ürünlere yönelerek hem uluslararası piyasalardaki rekabet gücümüzü hem de karlılığımızı arttırmayı hedeflemekteyiz.