Ana Sponsor

Hafele Hafele

DÜNYADA HÄFELE

Mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında 1923 yılından bu yana faaliyet gösteren Häfele, dünya çapında 5 bin çalışanı, 40 ülkedeki stokları, 160 ülkede temsilcilik ofisleri ile sektöründe lider, global bir şirkettir. Ürünlerinde güvenilirlik, tecrübe ve yenilik gibi değerleri ile ön plana çıkan Häfele, mobilya donanımları, kapı donanım ve aksesuarları, elektronik kilit sistemleri, el aletleri ve teknik danışmanlık hizmeti alanlarında uzmanlaşmıştır.

Tüm dünyada toplam satış cirosu 1,1 Milyar Euro olan Häfele’nin Almanya’da sahip olduğu 5 üretim merkezi ve Macaristan’da 1 üretim merkezine ek olarak çeşitli ülkelerde 1.500 farklı tedarikçisi bulunuyor. Almanya merkez stoklarından bugün yaklaşık 160 ülkeye ihracat yapan Häfele’nin merkez stok alanına her gün 140 tonun üzerinde mal girişi ve çıkışı yapılırken, günde yaklaşık 4.500 fatura kesiliyor.

HÄFELE TÜRKİYE

Häfele Türkiye, mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında uzmanlığı, sunduğu danışmanlık hizmetleri, güvenilirliği, ürün çeşitliliği ve artan hizmet kalitesiyle katma değer yaratarak iş ortaklarına sınırsız hizmet sunuyor.

Türkiye’de yatırım ve stok alanı
Türkiye’de önce bir kişilik bir temsilcilikle daha sonra da 7 sene İrtibat Ofisi konumunda faaliyet gösteren Häfele, 2004 yılından itibaren faaliyetlerini genişleterek Türk pazarında büyüme ve yeni yatırım kararları aldı. Pazara girdiği günden itibaren yaptığı yatırımlar 15 milyon Euro’nun üzerine çıkan Häfele Türkiye’nin 2005 yılının başında İstanbul, Dudullu’da 1.200 metrekarelik Merkez Mağaza ve geniş stok bölümünü içeren yeni binası iş ortaklarına daha hızlı ve verimli hizmet sunmak amacıyla açıldı.

Perakendeye ilk adım
2007 yılı içerisinde kurgulanan franchise sistemi ve perakende mağazaları aracılığıyla giderek daha çok noktada tüketici ile buluşmaya başlayan Häfele Türkiye’nin şu an Dudullu’da bulunan Merkez Mağazası dışında Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Bodrum, Eskişehir, Gaziantep, İnegöl, İstanbul, İzmir, Kayseri, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Konya’da mağazaları bulunuyor. 18 olan toplam mağaza sayısının 2014 yılı içerisinde yeni açılacak İzmit, Çorlu ve Samsun mağazalarıyla birlikte 21’e çıkması planlanıyor.

Sektördeki yenilikleri yansıtabilmek amacıyla sürekli yenilenen mağazalarından Häfele’nin müşterileri gerek perakende, gerekse proje adetlerinde anında ürün satın alabiliyorlar. Mimar, iç mimar, küçük ve orta ölçekli mobilya üreticisi ve dekorasyona meraklı hanımlara sınırsız hizmet sunmak amacıyla kurulan Häfele, her zamanki gibi müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor

Franchise mağazalar açmaya devam ederek, katlanarak giden bir büyüme izlerken, özellikle dekorasyon projelerinin vazgeçilmezi olan Häfele, aynı zamanda son tüketici için bütün yaşam alanlarına işlevsel çözümler sunuyor. Evine mutfak ve banyo yaptıran, ofisini yenileyen, gardırop aksesuarları isteyen herkesin uğrak yeri olmaya başlayan Häfele, mağazalarının yanı sıra Türkiye’de 80’in üzerinde mağazalara bağlı Häfele Kalite Noktaları ile ulaşılabilirliğini daha da arttırıyor. Kaliteli ve alanında uzman mutfak ve banyo üreticileri, Häfele’nin 90 yıllık tecrübesiyle bir araya geliyor.

Ülke sınırlarını aşan başarı
Häfele markasının uluslararası ölçekte ilk örneği olan perakende girişiminin başarıya ulaşması, Hafele Türkiye’ye ek olarak kendi bölgesinde 7 ülkenin de bağlanmasını getirdi. Türkiye stoklarından Kıbrıs, İran, Irak, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan’a da hizmet vermeye başlayan firmanın öncelikle Kıbrıs, İran, Kırgızistan ve Gürcistan’da mağazaları açıldı. Häfele Türkiye, bu ülkelere özel hazırladığı Farsça ve Rusça kataloglarıyla ve uzman ihracat ekibiyle bölgesel bir dağıtım merkezi konumuna getirildi.

HÄFELE KİLOMETRE TAŞLARI

1923: Adolf Häfele ve Hermann Funk tarafından Almanya’nın Württemberg bölgesinde, marangoz atölyelerine hizmet veren, “Hırdavat ve El Aletleri Endüstrisi İçin Ürünler” adında bir mağazanın açılmasıyla birlikte faaliyete başlar.
1933: Çevre ülkelere ilk ihracat gerçekleşir.

1939: İlk Häfele Mobilya Donanımları Kataloğu basılır ve müşteriler tarafından “Dünya Kataloğu” adıyla ünlenir.

1971: “Der Große Häfele” kataloğu, 4 yıl süren ve ürün çeşitlerinin tek tek incelendiği bir takım çalışması sonucunda Almanca olarak basılır. Bu katalog mobilya sektöründe, mobilya bağlantı elemanları konusunda düzenlenen en kapsamlı referans kitabı haline gelir.

1982: Merkezi Nagold kasabası olarak belirlenen “Häfele Holding GmbH” yurtdışındaki Häfele hisselerini yönetmek amacıyla kurulur.

1983: Häfele Bağlantı Elemanları Geliştirme Departmanı, “merkezi çektirme” esasına dayanan bir mobilya bağlantı elemanı olan “Minifix”i icat eder, geliştirir ve üretir. Bu icat bağlantı elemanları alanında bir çığır açar.

1999: Türkiye’nin en büyük endüstriyel merkezlerinden birinde, İstanbul’un Anadolu yakasında, Türk müşterilere hizmet etmek üzere Häfele İrtibat Bürosu (Satış Ofisi) kurulur.

2004: “Der Große Häfele” Kataloğu, “Häfele: Mobilya Donanımları” adı altında ilk defa Türkçe olarak basılır. Türkiye’de bu sektörde basılan en kapsamlı kataloglar arasına girer.

2005: İrtibat Ofisi’nden yıllardır Türkiye’deki faaliyetlerini sürdüren Häfele, İstanbul Dudullu’daki yeni showroom ve stok alanını içeren yeni tesisinin kurulmasıyla, müşterilerine Häfele ürünlerini hemen satın alabilme fırsatını sunar. Binlerce farklı ürünü stoklayabilen, yüksek lojistik güç ve organizasyona sahip stok alanı ve 12 ay açık fuar özelliğine sahip Merkez Mağazasıyla iş ortaklarının seçeneklerini artırır.

2009: Häfele Türkiye kendi bölgesi dışında Kıbrıs, Irak, İran, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan pazarlarına da Türkiye stoklarından hizmet vermeye başlar ve böylelikle bölgesel bir dağıtım merkezi haline gelir. Mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında Farsça ve Rusca dillerinde kataloglar hazırlanır Kıbrıs, İran ve Gürcistan’da franchise mağazalar açılır.

2013: Häfele Türkiye, yurt çapında 18 mağaza ve 80’in üzerinde kalite noktası ile hizmet verir.