Hakan Yener

Hakan YENER Hakan YENER
Yönetim Kurulu Başkanı
Konut Market

1987 yılında gayrimenkul sektöründe faaliyetlerine başladı.1997 yılında Emlak Bankası bünyesindeki Konut Pazarlama şirketinin kurucusu ve Genel Müdürü oldu. Bu dönemde Yener, şirketi kısa sürede yapılandırarak; İstanbul – Ataşehir / Mimaroba / Sinanoba / Bizimkent, İzmir – Mavişehir / Gaziemir, Ankara – Elvankent projelerinde yaklaşık 18.000 adet konutun satışını 2 yıl gibi bir sürede gerçekleştirdi.

2000 yılının başlarında Konut Pazarlama’nın Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Yener, konut sektöründe ihtiyaç olarak gördüğü proje bazında danışmanlık, pazarlama, satış ve ekspertizlik hizmeti veren Konutmarket şirketini kurdu. Bugüne kadar başta TOKİ projeleri olmak üzere bir çok konut projesine pazarlama ve satış hizmeti verdi ve halen vermeye devam etmektedir. Yener Konutmarket şirketinin Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İnşaat sektöründe olmazsa olmaz konumunda bulunan pazarlama ve satış ekibinin eğitimli, sertifikalı olmasını sağlamak, belirli bir standart getirmek, çalışanları bir çatı altında toplamak, iş bulmalarına yardımcı olmak için konut pazarlama uzmanları (www.konutpazarlamauzmanlari.com) birliğini kuran Yener sektörde geniş katılım ve ilgi gören birliğin başkanıdır.

<<< Konuşmacılar