Dr. Z. Ulvi Süvarioğlu

Dr. Z. Ulvi Süvarioğlu Dr. Z. Ulvi SÜVARİOĞLU
Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı & Genel Müdür
Dati Holding

1958 yılında Fatsa’da doğan Dati Yatırım Holding Genel Müdürü ve Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ulvi Süvarioğlu 1975-81 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe ve Finans Bölümü’nde Doktora yapan Ulvi Süvarioğlu, tez konusu olarak İşletme Varlıklarının Edinilmesinde Alternatif Bir Finansman Modeli: LEASING ( Muhasebesel, Finansal ve Hukuksal bir yaklaşım) üzerinde çalıştı.

Koç Holding AŞ.’de Mali Denetim Koordinatörü olarak iş hayatına başlayan Süvarioğlu sırasıyla, Ram Dış Tic.A.Ş.’de Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı, General Finance Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür, Pusula Eğitim ve Yönetim Danışmanlık Ltd.Şti. Kurucu ve Yönetici, Banque du Bosphore, Paris Yönetim Kurulu Üyesi, Sağra Gıda Üretim Pazarlama Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdür, Türk-Suudi Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Ulusoy Yatırımlar Holding A.Ş’de Yılmaz Ulusoy Baş Danışmanlığı ve 2005′ten bu yana Dati Yatırım Holding Genel Müdürü ve Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı görevini yürütüyor.

Süvarioğlu, 1988 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Ticaret Üniversitesi’nde Finans, Muhasebe, Denetim, Organizasyon, Pazarlama ( marka ) konularında öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

1905 Galatasaray Yönetici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Ulvi Süvarioğlu, BRM (Boğaziçi Üniversitesi-Robert Akademisi) Sanayi, Yönetici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Süvarioğlu’nun Galatasaray Spor Kulübü, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği,Bizim Tepe, Moda Deniz Kulübü, Yönetim Danışmanları Derneği’nde ise üyelikleri bulunuyor.

<<< Konuşmacılar